Jak wyczyścić białe trampki?

[vc_row][vc_column][vc_column_text]Białe trampki od dekad cieszą się olbrzymią popularnością wśród kobiet i mężczyzn z całego świata. Są bardzo uniwersalne i z łatwością można je wykorzystać w różnych stylizacjach, zarówno typowo sportowych, jak i streetwearowych czy casualowych. Jedynym mankamentem posiadania takiego obuwia jest fakt, że łatwo się ono brudzi. Istnieją jednak sposoby, które pomogą Ci utrzymać białe trampki w nienagannym stanie!

Jak wyczyścić białe Conversy?

Największą popularnością wśród miłośników trampek cieszą się produkty z portfolio amerykańskiej marki Converse, która od ponad stu lat zajmuje się produkcją sportowego obuwia na gumowej podeszwie. Jeśli chcesz, by Twoje buty Converse zawsze wyglądały jak nowe, przed wykonaniem jakichkolwiek procesów pielęgnacyjnych, musisz wyposażyć się w akcesoria przeznaczone do czyszczenia konkretnego materiału. Czyszczenie materiałowych trampek kosmetykami przeznaczony do produktów skórzanych mogłoby zakończyć się nieodwracalnym uszkodzeniem obuwia, ponieważ poszczególne tworzywa mają różne właściwości i potrzebują innych środków do czyszczenia.

Ponadto pamiętaj, by dbać o swoje białe trampki regularnie, a nie tylko w przypadku wystąpienia bardzo widocznych zabrudzeń. Bez względu na to, czy posiadasz model Converse Chuck Taylor All Star, czy Converse One Star, sprawdzaj stan butów po każdym przyjściu do domu. Takie podejście sprawi, że z pewnością Twoje trampki długo będą wyglądały jak nowe.[/vc_column_text][vc_single_image image=”3744″ img_size=”full” alignment=”center” style=”vc_box_shadow”][vc_column_text]

Jak wyczyścić białe trampki materiałowe?

Klasyką wśród trampek są modele wykonane z tkaniny płóciennych. Ich czyszczenie jest nieco bardziej skomplikowane niż w przypadku obuwia skórzanego, ponieważ zabrudzenia o wiele łatwiej wnikają w tego typy materiał. Ważne jest, by nie używać wybielaczy ani żadnych innych silnych środków, ponieważ może to doprowadzić do trwałego uszkodzenia materiału, przez co trampki nie będą zdatne do użytku. Zabrudzenia można usunąć przy pomocy szczoteczki oraz wody z szarym mydłem.

Biały trampki z materiału nie są wykonane w całości z tkaniny. W ich konstrukcji znajdują się też elementy wykonane z gumy, które z czasem mogą zacząć żółknąć. W takiej sytuacji wiele osób poleca sprawdzone domowe metody, na przykład czyszczenie roztworem octu z sodą w proporcjach 1:1. Taki sposób można z powodzeniem zastosować zarówno w przypadku trampek Converse, jak i modeli od innych marek.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *