Jak czyścić białe Conversy?

Każdy właściciel kultowych trampek Converse na początku cieszy się z ich śnieżnobiałej cholewki, czyściutkiej podeszwy i z radością komponuje miejskie zestawy, które nimi uzupełnia. Zwracasz uwagę na to, aby przypadkiem nikt na nie nie stanął, aby nic na nie nie upadło itp. Gdy na trampkach pojawia się pierwsze zabrudzenie, rysa czy plama – ból jest nie do opisania. Jak sobie z nimi radzić? Co robić, aby na nowo cieszyć się bielą ukochanych Converse’ów?

Biel jak nowa

Jeśli cholewka Twoich butów odrobinę przyszarzała, pojawiły się brzydkie zabrudzenia, a zapach we wnętrzu pozostawia wiele do życzenia – czas je odrobinę odświeżyć. Jak? Na pewno ostrożnie! Podeszwę i gumowe elementy możesz wyczyścić za pomocą gąbki czy szczoteczki do zębów z delikatnym włosiem. A oprócz tego wymieszaj wodę z szarym mydłem. Tak powstałą pianę nałóż na gumową powierzchnię buta, a po wyczyszczeniu wystarczy, że zbierzesz ją wilgotną szmatką. Sznurówki możesz bez problemu wyjąć i wyprać je w pralce, ręcznie czy zostawić do namoczenia. Do tych elementów buta wykorzystaj wybrane przez siebie detergenty, bez obaw, że coś się uszkodzi. Cholewkę natomiast wyczyść za pomocą wilgotnej szmatki – dociskaj ją do buta i delikatnie przetrzyj. Jeśli to nie wystarcza, a zabrudzenia są wyjątkowo głębokie – użyj bezbarwnego mydła, ale nie zanurzaj swoich butów w wodze! Całkowite ich namoczenie może spowodować rozklejenie się podeszwy lub puszczenie kleju między nią, a cholewką. Jak suszyć trampki Converse? Naturalnie – pozostaw je w suchym i zacienionym miejscu o temperaturze pokojowej. Nie wystawiaj ich na zbyt mocne słońce, ani nie susz mechanicznie.

[neder_open_row][neder_one_half][/neder_one_half][neder_one_half][/neder_one_half][neder_close_row]

Miejska klasyka

Kultowe trampki Converse wyczyszczone w ten sposób na nowo pozwolą Ci cieszyć się miejskimi stylówkami. Ten model obuwia jest na tyle uniwersalny, że bez problemu pozwoli Ci komponować modne zestawy na każdą okazję. Dosłownie! Pasują do sportowych looków, świetnie sprawdzą się w casualowych stylizacjach, jak również idealnie odnajdą się w towarzystwie sukni ślubnych, eleganckiego garnituru lub wieczorowych strojów. Dzięki temu, że są tak uniwersalne, możesz je zakładać każdego dnia – raczej w okresie letnim. Jednak pamiętaj, aby odpowiednio je pielęgnować i na bieżąco czyścić. Długotrwałych i głębokich zabrudzeń będzie Ci się trudniej pozbyć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *