Jak wiązać trampki Converse?

Trampki i tenisówki Converse to niedościgniony wzór luzu. Posiadają design nie do pobicia, w którym zakochały się miliony ludzi na całym świecie. Ich uniwersalny charakter sprawia, że nosić je może każdy. Ty też chcesz nosić Conversy, a przy tym wyróżnić się z tłumu? Wypróbuj nasze sposoby wiązania Conversów – to może być strzał w dziesiątkę!

Converse – symbol buntu, który nigdy nie wychodzi z mody

Trampki Converse były przez dziesięciolecia symbolem buntu i nonkomformistycznej postawy. Nosili je skejci, metale, punki, rastamani i przedstawiciele wielu innych subkultur. Dziś subkultury wydają się być mniej dostrzegalne. Być może spowodowały to globalizacja i postępująca homogenizacja społeczeństwa. Interesujące jest jednak to, że chociaż bunt przemija lub objawia się dzisiaj inaczej niż kilka dekad temu, to popularność trampek Converse nie maleje. Noszą je młodzi, ludzie w średnim wieku, starsi. Na co dzień, a czasem i odważnie, w nurcie smart casual. Zwykli, szarzy ludzie i gwiazdy, które nie boją się wystąpić w nich na czerwonym dywanie.

Szeroki krzyż

Często stosowane wiązanie trampek Converse to tzw. szeroki krzyż. Charakteryzuje się ono tym, że sznurówki zdają się klasycznie przekładać na krzyż, ale rzadziej, co drugie standardowe przecięcie. Aby osiągnąć taki efekt należy zacząć sznurowanie klasycznie, od zajęcia obu dziurek na pierwszym poziomie, wplatając sznurowadło z wierzchu do spodu. Potem końce należy przeprowadzić pod spodem do kolejnych otworów po tej samej stronie. W tym miejscu krzyżujemy sznurowadło na drodze do kolejnego poziomu. Czynność powtarzamy aż do pełnego zasznurowania buta.

Wiązanie proste

Popularne wiązanie Conversów to tzw. wiązanie proste, które sprawia, że widoczne są wyłącznie poprzeczne paski sznurówek ułożone równolegle względem siebie na całej wysokości wiązania. Sznurowanie zaczyna się od przeciągnięcia pod spodem sznurówki na pierwszym poziomie dziurek. Potem trzeba ją przełożyć przez kolejną dziurkę i wierzchem poprowadzić ją na przeciwległy otwór na tym samym poziomie. Ruch należy powtarzać aż do zajęcia całej powierzchni sznurowania. Wiązanie wieńczy kokarda.

Sznurowanie bez wiązania

Doskonała propozycja dla tych, których drażni obecność kokardy na butach. Ale uwaga! Sprawdzająca się w trampkach niskich lub wyposażonych w boczny suwak. W ten sposób wiążesz sznurowadło raz na zawsze! Aby zawiązać buty w ten sposób, należy przewlec sznurówkę na najniższym poziomie i jeden jej koniec przewlec od spodu do następnego poziomu dziurek, drugi natomiast również od spodu, ale już do trzeciego poziomu dziurek. W następnym kroku każdy koniec należy wierzchem przeciągnąć do otworu przeciwległego. Potem trzeba powtarzać krok pierwszy i drugi, aż do momentu gdy oba końce sznurówki znajdą się po tej samej stronie. Wiązanie należy zwieńczyć supełkiem, a nadmiar sznurówki odciąć.

Sznurówki silikonowe

Nie spodobał Ci się żaden z pomysłów na to, jak sznurować buty Converse? Może najlepszym rozwiązaniem dla Ciebie będą sznurówki silikonowe, które… tak naprawdę nie są sznurówkami. To paski elastycznego, solidnego materiału syntetycznego, które zastępować mają tradycyjne wiązania. Ich końce posiadają specjalne haczyki, które zapobiegają ich wypadaniu z otworów. Patent ten będzie jednak skuteczny wyłącznie przy trampkach o niskiej konstrukcji. A Ty, na jaki sposób się zdecydujesz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *