1. Converse Renew Tri-Panel Chuck 70 – trampki przyjazne dla środowiska
 2. Converse Star Player 76 – powrót do klasyki All Star!
 3. Converse x Stüssy
 4. Converse x Patta
 5. Chuck Taylor All Star Ultra – idealne na każdą okazje
 6. Converse na platformie – trendy tego sezonu
 7. Nowości 2022 – najciekawsze propozycje
 8. Converse Hi-Vis Collection
 9. Converse Counter Climate – jakość i technologia
 10. Jak sprawdzić, czy buty Converse są oryginalne?
 11. Converse x ROKIT Chuck 70 – połączenie dwóch stylów
 12. Converse Chuck 70 – powrót do lat 70.
 13. Jak wiązać trampki Converse?
 14. Converse Courtlandt – klasyczne buty skate
 15. Jak wyczyścić białe trampki?
 16. Converse x GOLF le FLEUR* One Star – najciekawsze projekty
 17. Converse x Joshua Vides – panelowy model
 18. Jak nosić różowe conversy?
 19. Czerwone Conversy – stylizacje
 20. Ciepłe trampki na zimę Converse Chuck Taylor All Star Lift Ripple
 21. Skórzane trampki Converse
 22. Kim był Chuck Taylor?
 23. Jak czyścić białe Conversy?
 24. Converse Chuck Taylor z welurowymi sznurowadłami
 25. Converse kolaboruje z… Miley Cyrus
 26. Trampki Converse One Star
 27. Jak rozpoznać podróbki Converse All Star?
 28. Historia marki Converse, czyli sukces na gumowej podeszwie
 29. Converse J.W. Anderson
 30. Trampki do szkoły – jakie wybrać?
 31. Converse na lato
 32. Converse Chuck Taylor 2 Thermo Boot
 33. 40 lat Converse PRO LEATHER
 34. Converse Chuck II w wersji typowo zimowej
 35. Srebrne Conversy w Sizeer
 36. Conversy na jesień
 37. Białe Converse Jack Purcell
 38. Converse Chuck Taylor All Star II w wersji „marmurowej”
 39. Conversy na zimę?
 40. Converse Jack Purcell
 41. Converse Chuck Taylor All Star 2
 42. Converse Chuck Taylor All Star – jakie wybrać?

Trampki i tenisówki Converse to niedościgniony wzór luzu. Posiadają design nie do pobicia, w którym zakochały się miliony ludzi na całym świecie. Ich uniwersalny charakter sprawia, że nosić je może każdy. Ty też chcesz nosić Conversy, a przy tym wyróżnić się z tłumu? Wypróbuj nasze sposoby wiązania Conversów – to może być strzał w dziesiątkę!

Converse – symbol buntu, który nigdy nie wychodzi z mody

Trampki Converse były przez dziesięciolecia symbolem buntu i nonkomformistycznej postawy. Nosili je skejci, metale, punki, rastamani i przedstawiciele wielu innych subkultur. Dziś subkultury wydają się być mniej dostrzegalne. Być może spowodowały to globalizacja i postępująca homogenizacja społeczeństwa. Interesujące jest jednak to, że chociaż bunt przemija lub objawia się dzisiaj inaczej niż kilka dekad temu, to popularność trampek Converse nie maleje. Noszą je młodzi, ludzie w średnim wieku, starsi. Na co dzień, a czasem i odważnie, w nurcie smart casual. Zwykli, szarzy ludzie i gwiazdy, które nie boją się wystąpić w nich na czerwonym dywanie.

Szeroki krzyż

Często stosowane wiązanie trampek Converse to tzw. szeroki krzyż. Charakteryzuje się ono tym, że sznurówki zdają się klasycznie przekładać na krzyż, ale rzadziej, co drugie standardowe przecięcie. Aby osiągnąć taki efekt należy zacząć sznurowanie klasycznie, od zajęcia obu dziurek na pierwszym poziomie, wplatając sznurowadło z wierzchu do spodu. Potem końce należy przeprowadzić pod spodem do kolejnych otworów po tej samej stronie. W tym miejscu krzyżujemy sznurowadło na drodze do kolejnego poziomu. Czynność powtarzamy aż do pełnego zasznurowania buta.

Wiązanie proste

Popularne wiązanie Conversów to tzw. wiązanie proste, które sprawia, że widoczne są wyłącznie poprzeczne paski sznurówek ułożone równolegle względem siebie na całej wysokości wiązania. Sznurowanie zaczyna się od przeciągnięcia pod spodem sznurówki na pierwszym poziomie dziurek. Potem trzeba ją przełożyć przez kolejną dziurkę i wierzchem poprowadzić ją na przeciwległy otwór na tym samym poziomie. Ruch należy powtarzać aż do zajęcia całej powierzchni sznurowania. Wiązanie wieńczy kokarda.

Sznurowanie bez wiązania

Doskonała propozycja dla tych, których drażni obecność kokardy na butach. Ale uwaga! Sprawdzająca się w trampkach niskich lub wyposażonych w boczny suwak. W ten sposób wiążesz sznurowadło raz na zawsze! Aby zawiązać buty w ten sposób, należy przewlec sznurówkę na najniższym poziomie i jeden jej koniec przewlec od spodu do następnego poziomu dziurek, drugi natomiast również od spodu, ale już do trzeciego poziomu dziurek. W następnym kroku każdy koniec należy wierzchem przeciągnąć do otworu przeciwległego. Potem trzeba powtarzać krok pierwszy i drugi, aż do momentu gdy oba końce sznurówki znajdą się po tej samej stronie. Wiązanie należy zwieńczyć supełkiem, a nadmiar sznurówki odciąć.

Sznurówki silikonowe

Nie spodobał Ci się żaden z pomysłów na to, jak sznurować buty Converse? Może najlepszym rozwiązaniem dla Ciebie będą sznurówki silikonowe, które… tak naprawdę nie są sznurówkami. To paski elastycznego, solidnego materiału syntetycznego, które zastępować mają tradycyjne wiązania. Ich końce posiadają specjalne haczyki, które zapobiegają ich wypadaniu z otworów. Patent ten będzie jednak skuteczny wyłącznie przy trampkach o niskiej konstrukcji. A Ty, na jaki sposób się zdecydujesz?

0 Komentarzy

Zostaw komentarz