Converse Courtlandt – klasyczne buty skate

W dzisiejszych czasach normą jest, że w poszukiwaniu komfortowych butów na co dzień, korzystamy z rozwiązań do tej pory wybieranych tylko w sporcie. Żadne inne obuwie nie jest w stanie zapewnić lepszej ochrony przed otarciami, doskonałej przyczepności czy amortyzacji. Jedną z dyscyplin, z której dziedzictwa chętnie korzystamy w codziennych zestawieniach, jest skateboarding. Buty dla tej dyscypliny tworzy między innymi Converse. Wśród nich dużą popularnością cieszy się model Courtlandt, świetnie sprawdzający się też w wielu różnych stylizacjach casualowych.

Jazda na desce

Jazda na deskorolce, czyli skateboarding, to obecnie popularna forma wyczynowego sportu. Dyscyplina ta ma korzenie wlatach 40. ubiegłego wieku, kiedy to kalifornijscy surferzy poszukiwali alternatywy dla ujarzmiania fal w dni bezwietrzne. Tak narodziła się idea deski na kółkach, na której jazda przypomina balansowanie na desce surfingowej. Początkowo sporych rozmiarów, z czasem deskorolki stawały się coraz mniejsze, a prezentowane na nich wyczyny – odważniejsze. W latach 70. w czasie suszy w Kalifornii pojawił się pomysł jazdy po suchych basenach. Potem pojawiły się rampy, half-pipe’y, piramidy…

(Sub)kultura skate

Gdy miłośnicy deski zaczęli coraz liczniej pojawiać się na ulicach, zostali okrzyknięci buntownikami, wandalami, walczącymi z szarą rzeczywistością nonkomformistami. Ich kulturę zdegradowano społecznie do poziomu kontr – i subkultury. W rzeczywistości nurt skate jest bardzo barwny i nieszkodliwy. Jego cechy wyróżniające to specyficzny, luźny sposób ubierania, zamiłowanie do muzyki z gatunku skate punk, swobodny styl życia. Warto dodać, że kultura skate to dziś nie tylko deskorolka, ale też hulajnoga, łyżworolki czy snowboard.

Tenisówki w stylu skate

Jazda na deskorolce jest sportem wyczynowym i wymaga odpowiedniego wyposażenia. Liczą się nie tylko deska, kask czy ochraniacze, ale też wygodne, bezpieczne obuwie. Dla skate’ów szybko stało się jasne, że przyczepność na chropowatej powierzchni deskorolki najlepiej zapewniają buty o płaskiej, gumowej podeszwie. Odpowiada ona również za amortyzację kroków w czasie każdego zetknięcia buta z podłożem. Niezbędna jest także niska cholewka, która nie krępuje swobody ruchów w kostce. Tenisówki Converse Courtlandt posiadają wszystkie te cechy, nie może więc dziwić fakt, że są uwielbiane nie tylko przez jeżdżących na desce, ale też po prostu przez miłośników komfortu.

Courtlandt – kultowe rozwiązanie na co dzień…

Sportowe cechy modelu Courtlandt sprawiają, że jest on idealnym rozwiązaniem na co dzień, szczególnie gdy musisz spędzić w butach wiele godzin. Docenisz wtedy grubą, gumową podeszwę, która zmiękcza kroki i minimalizuje zmęczenie stóp. W ofercie marki Converse znajduje się wiele wersji kolorystycznych tego kultowego obuwia, zarówno w damskich, jak i męskich rozmiarach. Model jest na tyle uniwersalny, że możesz go założyć do niemal każdego elementu swojej codziennej garderoby – jeansów, szortów, spódnic, sukienek. Tutaj ograniczeniem pozostaje wyłącznie wyobraźnia.

…od święta czasem też

Łagodny i nieco minimalistyczny styl modelu Courtlandt sprawia, że właśnie te buty Converse mogą sprawdzić się również w bardziej formalnych i odświętnych zestawieniach. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby połączyć je z materiałowymi spodniami, jednolitą koszulką bądź koszulą i marynarką. Wszelkiego rodzaju trampki i tenisówki znakomicie sprawdzają się w stylizacjach smart casual. Wybierając Converse Courtlandt zyskujesz się obuwie uniwersalne, bezbłędne na desce, doskonałe w luźnych, lifestyle’owych zestawieniach, a także w stylizacjach do pracy.

Zdjęcia dzięki uprzejmości sklepu https://50style.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *