Jak sprawdzić, czy buty Converse są oryginalne?

Nie da się ukryć – trampki Converse to klasyka miejskiego looku! Buty, które stworzono, by sprostać wysokim wymaganiom koszykarzy, szybko okazały się być idealnym dopełnieniem streetstyle’owych zestawów, zarówno damskich, jak i męskich. Ich popularność szybko sprawiła jednak, że na rynku, poza oryginalnymi, pełnoprawnymi modelami, pojawiły się również te podrobione. Jak odróżnić jedne od drugich? Oto nasze wskazówki, jak sprawdzić, czy Twoje buty Converse są oryginalne!

Dobre pierwsze wrażenie

Chociaż na podróbki można trafić wszędzie, najłatwiej o nie w Internecie. Zakupy online dają wiele możliwości nieuczciwym producentom! Właśnie dlatego zanim dokonasz zakupu, upewnij się co do samego sklepu. Sprawdź, czy istnieje zakładka kontakt i czy procedura zwrotu jest czytelna. Twoją uwagę powinien również wrócić sam sposób prezentacji produktu. Brak zdjęcia, albo umieszczenie tylko takiego w kiepskiej jakości to poważny znak ostrzegawczy! Oryginalne buty Converse dac się dokładnie obejrzeć, w  dodatku z każdej strony. Koniecznie porównaj też tabelę rozmiarów, dostępną na stronie Converse i sprawdź, czy model, który wpadł Ci w oko… rzeczywiście istnieje. Jednym z najczęstszych sposobów na oszukanie nieświadomego klienta jest również wmówienie mu, że podrobiony produkt to limitowana edycja. Nietypowy kolor czy wzór na cholewce często są wyróżnikiem podróbek. Nie daj się nabrać! A co, jeśli zamówienie już do Ciebie jedzie? Po odebraniu paczki, w pierwszej chwili zwróć uwagę na kartonowe pudełko. Oryginalne buty powinny przyjechać w oryginalnym opakowaniu i być dodatkowo owinięte w papier.

Chcesz oryginalne Converse? Zachowaj czujność!

Wybranie się na zakupy do sklepu wcale nie oznacza gwarancji, że kupimy oryginalne trampki Converse, dlatego również trzeba mieć się na baczności! Skorzystaj z tego, że jesteś na miejscu, a więc masz możliwość dokładnego obejrzenia produktu i po prostu to zrób. Wątpliwości powinna wzbudzić niska jakość wykonania cholewki. Przetarcia, pęknięcia, nierówne szwy czy plamy po niedbałym klejeniu – to wszystko poważne sygnały ostrzegawcze! Język w oryginalnych butach Converse powinien być cienki, a znak marki przyszyty na samym jego czubku, wyraźne i widoczne z daleka. Zaalarmować może również niedbale wykonana podeszwa, a konkretniej – brak charakterystycznego czarnego paska, umieszczonego dokładnie na jej końcu. Zwróć szczególną uwagę na logo, porównując je z tym, dostępnym na stronie internetowej brandu. Gwiazdka może mieć różne kolory, ale zawsze będzie wyraźna, a przy niej znajdzie się podpis Chucka Tylora. Przyjrzyj się też nazwie – zamienione kolejnością litery to nie pomyłka, ale próba obejścia zastrzeżonych znaków towarowych. Gdy wszystko zgadza się na pierwszy rzut oka… wykonaj drugi i obejrzyj uważnie metkę. Powinna być równo przyszyta, a dane muszą być wyraźne. Znajdziesz na niej nie tylko dokładną nazwę modelu (również możesz ją sprawdzić w Internecie!), ale też rozmiar, miejsce produkcji i kod QR. Poproś również o kartonowe pudełko i sprawdź, czy dane zgadzają się z tymi na naklejce. Jeśli czegokolwiek brakuje, lepiej odłóż buty na półkę. To prawie na pewno podróbki!

Jeżeli masz już pewność, że obuwie jest oryginalne, nie zwlekaj, kup swoje sneakersy damskie lub męskie i ciesz się wygodą każdego dnia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *