zapiętek conversów oryginailnych

Jak rozpoznać podróbki Converse All Star?

Trampki Converse Chuck Taylor All Star to najbardziej rozpoznawalny i rozchwytywany model tenisówek wszechczasów. W swojej szafie ma je znaczna część społeczeństwa, a reszta… ma ich podróbki. Przymierzasz się do kupna oryginalnych Converse’ów, ale boisz się, że skusi Cię okazyjna cena, a wymarzony model okaże się być… podróbką? Jak się przed tym uchronić? O tym poniżej.

Elementy charakterystyczne

Pierwsze, co rzuca się w oczy, oprócz kultowej sylwetki, to charakterystyczne logo i naszywka z gwiazdką. W niskich trampkach występuje jedynie naszywka z logo, umieszczonym na języku. Napis Converse All Star powinien być wyraźny, a litery nie mogą być rozmazane. Natomiast w przypadku wysokich Converse’ów dodatkowa naszywka z kultową gwiazdką umieszczona jest od wewnątrz nogi, na wysokości kostki. Pamiętaj, aby zwrócić uwagę na prawidłową formę zapisu nazwy modelu, bez literówek i innych niedopuszczalnych błędów. Oprócz tego, w oryginalne na naszywce z gwiazdką umieszczony jest podpis Chucka Taylora. Oprócz tego, na gumowej podeszwie buta, z tyłu, umieszczony jest czarny napis All Star. Ponadto, wewnątrz buta, na wkładce widnieje kolejny napis – Converse. W przypadku podróbek zamiast nadrukowanego napisu, znajduje się rozmazana i słabej jakości pieczątka.

converse all star niskie

białe converse all star językNiepozorne szczegóły

Zazwyczaj nie zwracasz uwagi na szczegóły? W przypadku podróbek warto przyjrzeć się butom dokładniej. W oryginalnych trampkach Converse pasek wzdłuż całego buta, umieszczony na łączeniu cholewki i podeszwy jest zrobiony starannie, równo i trwale. Na podróbkach często spotkasz rwaną linię. Tak samo w przypadku podeszwy – w oryginałach jest ona gruba, gumowa i często z widocznym miejscem na szycie, w podróbkach gumowa podeszwa często jest wątpliwej jakości. Co więcej, podróbki często są klejone, a szycie możesz zobaczyć jedynie w okolicach naszywki w logo brandu, oryginały zaś zazwyczaj są głównie szyte. Nézz fel a Sizeer.hu-ra, és válaszd a jól bevált és ikonikus Converse tornacipő!

converse za kostke podeszwa

converse all star za kostkę

converse granatoweOstatni element

I ostatni, co nie znaczy, że nieistotny element, czyli opakowanie. Dla większości jest to zbędny balast, którego chcą się pozbyć, jednak w tym przypadku sama obecność pudełka z nazwą brandu, a także cienkiej bibułki z logowaniem, którą są owinięte buty również może świadczyć o tym, czy masz do czynienia z oryginalnym modelem, czy jego podróbką. Co więcej, zwróć uwagę również na załączone etykiety i metki – w oryginalnym bucie to element obowiązkowy. W przypadku podróbek często nie dostaniesz pięknego, oryginalnego pudełka, a w nim trampek owiniętych w delikatną bibułkę z nazwą brandu.

Jeśli decydujesz się na zakup oryginalnych trampek Converse, zwróć uwagę na, wbrew pozorom, nieistotne szczegóły, które mogą świadczyć o tym, czy masz do czynienia z podróbką kultowego modelu. Niestety w związku z ogromną popularnością trampek All Star, obecnie można spotkać zdecydowanie większa liczbę podróbek, niż oryginałów.

Udanych zakupów!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *