Converse x Patta

Choć ten streetwearowy brand na rynku funkcjonuje od dość niedawna, to drzemiący w nim ogromny potencjał już teraz doceniają tak znane na całym świecie marki, jak chociażby Converse. Amerykański ekspert od trampek kontynuuje swoją przygodę z uwielbianymi przez wyznawców streetwearu markami i tym razem postawili na holenderską markę.

Dziś na tapetę bierzmy collab, który odbił się głośnym echem nie tylko w Europie, a więc Converse x Patta. Jak narodził się brand regularnie zdobywający serca kolejnych fanów miejskiej mody i jakie projekty możesz znaleźć w kolekcji będącej efektem złączenia sił tych dwóch brandów? Wszystkiego dowiesz się z tego wpisu.

Patta: nowy wymiar holenderskiego streetwearu

Marek specjalizujących się w streetwearze jest wiele, dlaczego więc to właśnie Patta w ostatnim czasie cieszy się tak dużym zainteresowaniem, które dodatkowo podsyca fakt, że do współpracy zapraszają ją najwięksi (w tym m.in. Converse oraz Nike)?

Nie bez znaczenia jest tu przesłanie z jakim powstała firma, a także fakt, że jej założycielami są legendy holenderskiej sceny muzycznej, które związane były m.in. z hip-hopem. Jak powszechnie wiadomo od hip-hopu do streetwearu już całkiem niedaleko,  tak więc brand ten wprost skazany był na sukces. Założycielami Patta są Edison Sabajo i Guillaume „Gee” Schmidt – DJ oraz MC, którzy tak się składa, że byli mocno zainteresowani miejską modą, a ich kolekcje sneakersów na niejednym kicksoholiku zrobiłyby niemałe wrażenie. Szukając nowego pomysłu na siebie zdecydowali się oni stworzyć własny sklep z butami, który był o tyle wyjątkowy, że sprzedawane w nim kicksy pochodziły zza granicy.

Przyjaciele latali z Amsterdamu do Nowego Jorku, Kalifornii oraz innych części Stanów Zjednoczonych, buszowali w nich po sklepach i wyszukiwali w nich najbardziej oryginalne modele obuwia. Wracali do Holandii objuczeni kartonami, a następnie pojedyncze pary ekskluzywnego, limitowanego  obuwia sprzedawali w swoim sklepie w Amsterdamie. Oryginalny pomysł na biznes okazał się być trafem w dziesiątkę – kolejki przed sklepem Patta ustawiały się niemal na kilometry, a nieustający hype sprawił, że założyciele brandu mogli przebierać w propozycjach collabów, które sprawiły, że Patta zyskała międzynarodowy rozgłos.

W ostatnim czasie swoje portfolio marka uzupełniła o współpracę Converse x Pattam która jak można się domyślić, zdecydowanie nie narzeka na brak zainteresowania.

Converse X Patta

Zapraszając kolejną markę do połączenia swoich sił amerykański brand nie ograniczył się tylko i wyłącznie do produkcji butów Converse, które nawiązywałyby do unikalnego stylu obu brandów. Bo choć trampki Converse damskie i męskie we współpracy z Patta wyglądają bezbłędnie, to w wszyscy wielbiciele (oraz wielbicielki) streetwearu mogą przy pomocy projektów z tejże kolekcji stworzyć cały outfit.

Wśród propozycji dostępnych w limitowanej kolekcji Converse x Patta dostępne są trampki Converse z płóciennymi oraz włochatymi cholewkami, spodnie cargo, T-shirty, rozpinane i wkładane przez głowę bluzy hoodie, a także bezrękawniki ozdobione motywem czterolistnej koniczyny. Warto zobaczyć je z bliska!

Zdjęcia: converse.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *